Marki garniturów męskich – jaką markę wybrać?

0
250

Tak jak każda kobieta powinna mieć w szafie chociaż jedną „małą czarną”, tak niezbędnym elementem garderoby w szafie każdego zadbanego mężczyzny jest garnitur. Stanowi on niezastąpioną stylizację nie tylko na czas wesela, ślubu, czy pogrzebu – choć z tym niewątpliwie kojarzy się wielu ludziom. Dobry garnitur przydaje się na wiele okazji – w końcu elegancko i stylowo mężczyzna powinien wyglądać również na przykład podczas rozmowy o pracę, wieczornego wyjścia do teatru, czy filharmonii, oficjalnego spotkania w pracy, czy różnego rodzaju egzaminów. Być może w oczach niektórych takich okazji jest całkiem niewiele niemniej jednak warto mieć chociaż jeden egzemplarz – dobrze dobrany, idealnie dopasowany do sylwetki mężczyzny i uszyty z tkaniny najwyżej jakości. W końcu lepiej postawić tu na słuszność zasady „raz a dobrze”. Co więc wybrać? Na jakie marki warto zwrócić uwagę podczas zakupu garnituru? Czym się kierować? O tym wszystkim poniżej.

„Dobry garnitur” – co to właściwie znaczy?

Każdy kto choć raz kupował garnitur z pewnością ma świadomość tego jak olbrzymie znaczenie ma marka. Warto mieć jeden, ale dobry strój.. a nie dziesiątki tych gorszej jakości. Odpada zatem zakup garnituru na miejskim bazarku – lepiej postawić na sprawdzoną, choć z pewnością droższą firmę. Znane firmy garniturowe zapewniają materiał oraz sposób szycia na najwyższym poziomie, zadawalającym nawet najbardziej wymagających klientów. Najczęściej są one wykonane z najlepszej odmiany wełny – nie należy więc się obawiać zmechacenia, utraty koloru, czy zmiany rozmiaru po wypraniu, a także najczęściej są one ręcznie szyte, dzięki czemu są idealnie dopasowane do figury, a także odznaczają się starannym wykończeniem. Tak naprawdę to inwestycja na wiele lat.

Polskie marki oferujące męskie garnitury

Choć dobrze skrojony, elegancki i stylowy garnitur kojarzy się przede wszystkim z Włochami, a także z Francją, Polska wcale nie odstaje w tej dziedzinie od światowych gigantów. Garnitury polskie, uszyte w naszym kraju są bardzo dobrej, wręcz doskonałej jakości. Polscy producenci korzystają z tkanin wysokogatunkowych, dzięki czemu są one doceniane na całym świecie. O jakich polskich markach należy pamiętać? Które warto wziąć pod uwagę kupując dobry garnitur?

Zaczynając od klasy Premium – nie sposób nie wymienić marki Bytom. To firma, która oferuje produkty z tak zwanej „wyższej półki”. Oprócz wysokiej jakości tkanin wełnianych, klienci mają zapewnioną możliwość skorzystania z usługi uszycia na miarę. Komplety są idealnie skrojone, doskonale wykonane – z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół.

Kolejną propozycją jest marka Vistula. Poza rzecz jasna idealnie dopasowanymi do sylwetki stylizacjami, wyróżnia się ona w swoich projektach nawiązywaniem do krawiectwa tradycyjnego, a także ozdobnym przeszyciem guzika nicią w kolorze czerwonym.

Wymienić można również Wolczankę, Próchnik – oferujący produkty z wełny tropik, idealnej na lato, Lavard, a także markę Recman. Wszystkie oferują garnitury klasyczne oraz eleganckie.. po prostu doskonałe dla każdego mężczyzny.

Marki zagraniczne – czyli jakie?

Najlepsze garnitury to te oferowane przez firmy włoskie, francuskie, czy angielskie. Jako pierwszą powinno wymienić się markę Brioni – należąca do francuskiej firmy. Dlaczego? Bowiem to właśnie w tych garniturach często prezentował się James Bond – ikona męskiego stylu i elegancji. Dalsze wyjaśnienia są zbędne. Dobrymi garniturami poszczycić się również mogą – Hickey Freeman, Brooks Brothers, Gieves&Hawkes oraz Caneli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here