Estetyczne łączenie ubrań z lata i jesieni

0
195

Jakiś czas temu można było jeszcze zauważyć w modzie męskiej podział na kolekcje wiosna-lato oraz jesień-zima. Sporo marek stosuje właśnie taki system i w związku z tym ich nowe kolekcje pojawiają się dwa razy w roku. Aktualnie można zauważyć zupełnie inne trendy wśród wielu marek. Decydują się one na tworzenie dodatkowych międzykolekcji, więc łącznie nowe produkty są wprowadzane na rynek więcej niż dwa razy w roku. Okazuje się, że nawet w przypadku marek, które posiadają tylko dwie kolekcje w roku, można bardzo ciekawie i estetycznie łączyć ze sobą ubrania z różnych pór roku.

Okazuje się, że spore grono mężczyzn często działa systemem, w którym pod koniec lata znaczna część garderoby trafia do pokrowców i kartonów, a jej miejsce zajmują ubrania i dodatki przeznaczone na sezon jesienno-zimowy. W związku z tym wiele osób uważa, że szafę należy podzielić na dwie części, a rzeczy kupione na sezon jesienno-zimowy nie mogą być zakładane wiosną-latem i odwrotnie. Ostatnio można jednak zauważyć zmianę tego trendu. W miarę możliwości da się bowiem łączyć produkty ze skrajnych kolekcji z różnych pór roku. Wiadomo, że takie rozwiązanie nie zawsze ma sens. Przykładowo połączenia, takie jak spodnie flanelowe z koszulami lnianymi albo swetry wełniane ze spodniami z lnu nie są najlepszym wyborem. Istnieją jednak stylizacje łączące w sobie elementy z różnych pór roku, które prezentują się estetycznie.

Elementy pełniące funkcje łączników

Jedną z ciekawszych metod łączenia ze sobą elementów modowych z różnych sezonów jest stosowanie ubrań i dodatków, które pasują do stylizacji wiosna-lato oraz jesień-zima. Pełnią one rolę tak zwanych łączników pomiędzy produktami z różnych pór roku. Do grona takich „elementów pomostowych” można zaliczyć klasyczne półbuty zamszowe, czyli wykonane ze specjalnego gatunku skóry, która prezentuje się dobrze z cięższymi tkaninami jesienno-zimowymi (tweed, jeans, sztruks) oraz lżejszymi materiałami na wiosnę-lato (len, cienkie dzianiny, bawełna posiadająca niższą gramaturę, itp.).

Kolejnymi przykładami łączników są białe koszule Repablo wykonane z cienkiego denimu, które świetnie komponują się z szortami oraz marynarkami z tweedu czy też flaneli. Jak widać, można znaleźć wiele różnych, ciekawych i estetycznych rozwiązań.

Dobór ubrań o zbliżonej gramaturze i fakturze

Przy dopasowywaniu do siebie ubrań, bardzo ważną sprawą jest ich dobieranie w taki sposób, aby ich gramatura i faktura były do siebie jak najbardziej zbliżone. Dawniej różnice pomiędzy ubraniami z różnych pór roku były znaczące. Odzież zimowa często była wykonywana z grubej wełny, podczas gdy ubrania wiosenno-letnie wykonywano z lżejszych i mniej gęstych materiałów. Aktualnie różnice te są już mniej widoczne, ale łączenie ze sobą ubrań z dwóch skrajnych typów materiałów jest nadal nie za bardzo dobrym pomysłem.

Kontrasty o spójnych kolorach

Wiele osób uważa, że zestawy jesienno-zimowe charakteryzują się dość małym bogactwem kolorów. Okazuje się jednak, że również w tym sezonie można łączyć ze sobą elementy o różnej, kontrastowej kolorystyce. Przykładem może być ubieranie sztruksów posiadających mocny kolor żółty, pomarańczowy, zielony, fioletowy czy też czerwony. Takie spodnie można z powodzeniem łączyć z marynarkami w bardziej stonowanych barwach.

Jak widać, zmiana pory roku wcale nie musi się wiązać z koniecznością wymiany całej garderoby i stosowania systemu wiosna-lato oraz jesień-zima. Istnieje bowiem wiele ciekawych opcji, dzięki którym możliwe jest stosowanie różnych atrakcyjnych kombinacji. W ten sposób wiele typów ubrań można zakładać przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj