Ubrania inspirowane żeglarstwem i sportami wodnymi

0
270

Aktualnie moda męska obejmuje wiele rodzajów produktów, które wywodzą się ze sportu i nikogo to raczej nie dziwi. Sporo klasycznych sportowych elementów garderoby zachowało swoją dużą popularność, atrakcyjny styl i urok przez wiele lat. Są więc one doceniane przez kolejne pokolenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się ubrania inspirowane żeglarstwem oraz sportami wodnymi. Warto przyjrzeć się bliżej ich najciekawszym przykładom.

Żeglarstwo to aktywność, z którą związanych jest bardzo wiele elementów garderoby i dodatków. Dyscyplina ta przyciąga do siebie wielu ludzi ze względu na możliwość kontaktu z naturą, swobodę, relaks i niezależność. Jest to bardzo interesująca forma spędzania wolnego czasu, na którą decyduje się coraz szersze grono ludzi. Stylizacje związane z żeglarstwem i sportami wodnymi od wielu lat stanowią główną inspirację dla wielu marek i ich wiosennych oraz letnich kolekcji. Wiele produktów wywodzących się z żeglarstwa i sportów wodnych na stałe wpisało się w męską modę. Poniżej zostały przedstawione ich interesujące przykłady.

Atrakcyjne i komfortowe obuwie żeglarskie

Podstawowym i najpopularniejszym elementem odzieży wywodzącym się z żeglarstwa są oczywiście mokasyny żeglarskie. Ostatnimi czasy zyskują one coraz większą popularność na terenie naszego kraju i są stosowane nie tylko przez żeglarzy, ale również przez szeroką grupę osób poruszających się wyłącznie po lądzie. Wielu żeglarzy amatorów ceni sobie takie buty ze względu na ich stylowy wygląd, dużą trwałość oraz wysoki poziom komfortu. Obuwie to posiada bogatą historię i w porównaniu z klasycznymi mokasynami żeglarskimi, buty tego typu stosowane dzisiaj, wykorzystują wiele nowoczesnych rozwiązań. Pozwoliło to dopasować je do zróżnicowanych gustów i potrzeb współczesnych użytkowników.

Praktyczne i stylowe sztormiaki

W przypadku odzieży żeglarskiej, bardzo duży rozwój zaliczyły kurtki, w których zaczęto stosować nowoczesne tkaniny oraz praktyczne technologie produkcji. Dawniej w sztormiakach wykorzystywano bawełnę, która była pokryta powłoką z gumy. Dzięki temu kurtka była nieprzemakalna, ale również nie odprowadzała wilgoci z ciała i nie zapewniała skórze możliwości oddychania. W związku z tym człowiek mógł się szybko przegrzewać i pocić w takim ubraniu, a to powodowało ryzyko przeziębienia lub innych chorób. Aktualnie w takich kurtkach wykorzystuje się specjalne oddychające membrany i tkaniny zapewniające komfort w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Pomimo zmiany stosowanych materiałów i technologii produkcji, wygląd kurtek żeglarskich nie uległ jakiejś znaczącej zmianie przez te wszystkie lata.

Pasiaki bretońskie

Bretońskie pasiaki to ubrnaia charakterystyczne dla stylu marynistycznego. Ubrania takie są produkowane z cienkiej dzianiny z długim rękawem oraz posiadają one granatowe pasy na tle w kolorze białym. Ubrania te pochodzą z Francji, więc są również symbolami tamtejszej mody.

Inne ciekawe żeglarskie ubrania i dodatki

Oczywiście moda inspirowana żeglarstwem i sportami wodnymi obejmuje również wiele innych produktów, takich jak na przykład blezery, zegarki typu nurek czy też różnego rodzaju bransoletki i dodatki z elementami dekoracyjnymi w formie kotwicy. Produkty stylizowane na żeglarskie charakteryzują się atrakcyjnym, oryginalnym wyglądem oraz bardzo wysokim poziomem komfortu i dużą trwałością. Nic więc dziwnego, że sięga po nie szerokie grono męskich użytkowników. Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele polskich sklepów stacjonarnych oraz internetowych posiada takie akcesoria i ubrania w swoich szerokich ofertach, więc nikt nie powinien mieć problemów z dostępem do nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj