Męskie stylizacje z wykorzystaniem żółtych ubrań i dodatków

0
262

Kolor żółty nie cieszy się zbyt dużą popularnością w modzie męskiej, ponieważ niewielu panów wie jak go komponować z innymi wzorami, barwami i rodzajami ubrań. Co prawda, żółty pojawia się raz na jakiś czas w różnych kolekcjach proponowanych przez marki męskie, ale nie jest on tam barwą wiodącą tylko znajduje się na dalszych planach.

Pomimo małej popularności, żółta odzież męska jednak istnieje i nadaje się do noszenia z wieloma różnymi elementami garderoby oraz dodatkami. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowyc porad oraz zasad dotyczących noszenia elementów w tym kolorze. Kojarzy się on głównie z aktywnością, kreatywnością oraz optymistycznym podejściem do życia. Bardzo często ubrania w tym kolorze są wykorzystywane jako elementy identyfikacji wizualnej różnych firm. Barwa ta pobudza zmysły oraz działa antydepresyjnie. Warto wprowadzić do swojego życia takie atuty, dzięki stosowaniu odpowiednich elementów garderoby w kolorze żółtym.

Do czego pasują ubrania i dodatki w kolorze żółtym?

Intensywną barwę żółtą można przypisywać domyślnie do wiosenno-letnich ubrań, ale oprócz tego na rynku odzieżowym dostępne są też ciemniejsze odcienie koloru żółtego, podobne do złota, miodu albo pomarańczy. Takie kolory prezentują się bardzo atrakcyjnie również jesienią i zimą. Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że kolor żółty może być noszony przez cały rok, pomimo że na pierwszy rzut oka taki kolor wydaje się być mało uniwersalny w męskiej modzie. W praktyce można zauważyć, że żółta barwa pasuje do standardowych kolorów, takich jak szary, brązowy, granatowy, a także do elementów w barwie fioletowej i ciemnozielonej. Dobrym wyborem jest pojedynczy akcent w kolorze żółty, który jest otoczony elementami w bardziej stonowanych barwach.

Żółty kolor w garniturach

Na pierwszy rzut oka żółty kolor jest zbyt intensywny i krzykliwy, aby móc go stosować w eleganckich zestawach, jednak może być wykorzystywany w formie małych dodatków, takich jak mucha, krawat, poszetka albo skarpety. W przypadku jesiennych stylizacji garniturowych o niższym stopniu formalności, dobrym wyborem są swetry lub kardigany w tej barwie. Ciekawym wyborem może być klasyczna stylizacja garniturowa z trójkolorowym krawatem, w którym dominuje barwa żółta.

Barwa żółta w stylizacjach smart casual

Stylizacje typu smart casual są bardzo dobrym poligonem dla elementów w różnych odcieniach żółtego koloru. Bardzo dobrym wyborem są jasnożółte spodnie chino na sezon letni razem z lnianymi koszulami. W sezonie jesiennym dobrą opcją jest wybór ciemnożółtych sztruksów, które doskonale komponują się z marynarkami z tweedu oraz flaneli i innych grubszych tkanin. Jeśli chodzi o interesujące akcenty wykorzystujące żółty kolor to dobrym pomysłem są skarpety w ciemnożółtym kolorze. Żółte elementy są w stanie znacznie podkręcić i uatrakcyjnić różne stylizacje.

Odzież casualowa w kolorze żółtym

Jeśli mówimy o żółtych ubraniach to bardzo dobrze pasują one do stylizacji typu casual. W przypadku takich strojów bardzo istotną rolę odgrywają buty, takie jak trampki czy też tenisówki albo buty żeglarskie. Razem ze stonowanymi klasykami mody męskiej potrafią one tworzyć atrakcyjne stylizacje, które są godne uwagi.

Jak widać, żółty kolor ma wiele zastosowań w modzie męskiej. Nic więc dziwnego, że coraz większe grono osób zbiera się na odwagę i wprowadza elementy w tej barwie do swoich codziennych, a nawet bardziej eleganckich stylizacji. Dobrą wiadomością jest fakt, że coraz więcej sklepów i marek decyduje się na wprowadzenie takich elementów do swoich ofert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj